19 листопада 2018, понеділок

Кіровоградська обласна дитяча лікарня як приклад спільної роботи на результат

На найближчій сесії Кіровоградської обласної ради депутати планують погодити виділення додаткових 15 мільйонів на обласну дитячу лікарню, яка активно реконструюється. Цього року роботи в обласні дитячій лікарні мають закінчитися і вже зараз Мінрегіонбуд визнав перший корпус нашої лікарні однією з найкращих будівель року в Україні. А тоді, в 2014, мало хто вірив не те, що в перемогу в якихось міністерських конкурсах, а й навіть в саму можливість такої реконструкції. 
У квітні 2014 року голова обласної ради Олександр Чорноіваненко  та тодішній очільник ОДА Олександр Петік оглянули стан дитячої обласної лікарні. Умови, в яих на той час перебували хворі діти, не відповідали елементарним санітарним нормам. 
«…стіни майже розвалюються, покриті грибком, відсутнє новітнє медичне обладнання. Консультативна поліклініка дитячої обласної лікарні – це взагалі окрема історія. Вона розташована у підвальному приміщенні хірургічного корпусу лікарні, яке не пристосоване для прийому хворих дітей» – писала тоді Акула.
Тоді очільники області дійшли висновку: реконструкцію слід починати з головного корпусу лікарні, якому більше ста років, та відділення неврології. І одразу ж виникло питання: де брати кошти, адже навіть за попередніми підрахунками, станом на 2014 рік, на ремонт лікарні необхідно було 35 мільйонів гривень. Ситуація виглядала критичною і здоровий скепсис стосовно самої можливості реконструкції медзакладу в тодішніх умовах був, певно, цілком виправданим.
– Це не просто відремонтувати корпус, тут потрібно справді міняти все… – говорив тоді головлікар обласної дитячої лікарні Василь Хорощак. 
Тоді ж голова Кіровоградської облради пообіцяв, що будуть проведені необхідні консультації з фахівцями та визначені пріоритети роботи щодо реконструкції лікарні.
– В цей важкий, тяжкий час для нашої держави,  важливо допомогти дітям. – зазначив тоді Олександр Анатолійович . 
Очільник облради також зазначив, що  до реконструкції залучатимуть соціально відповідальний бізнес.  Для цього очільник області вирішив діяти перевіреним педагогічним методом – власним прикладом:  за кошти своєї заробітної плати Олександр Чорноіваненко відремонтував одну із палат дитячої лікарні
Уже наприкінці серпня того ж 2014 року відремонтовану палату в обласній дитячій лікарні офіційно було відкрито. 
– Необхідно, щоб і влада і бізнес і всі ми розуміли, що країна бере початок тут, – зазначив під час відкриття Олександр Чорноіваненко, – у місці, де ставлять на ноги наших дітей.Якби громада і бізнес підтримали таку ініціативу, до кінця року це відділення можна було б повністю відремонтувати.  
Тоді ж очільник обласної ради взяв на себе зобов’язання звернутися до керівників депутатських фракцій, комісій, груп підтримати його ініціативу і включитися в процес допомоги лікарні. 
І спрацювало: на зважаючи на жорсткі економічні рамки, посильну допомогу нашим військовим, депутати обласної ради з бюджету розвитку на  2015 рік виділили 7,5 мільйонів гривень, щоб розпочати ремонтні роботи в лікарні. До проекту підключилася й Кіровоградська міська рада, депутати районних і міських рад області, бізнес. А вже в серпні 2015, завдяки підготовці проектів керівником управління регіонального розвитку, містобудування та архітектури ОДА Вікторією Куліковою, домоглися виділення з Державного фонду регіонального розвитку 31 мільйона гривень  на ремонт дитячої обласної лікарні і більше 7 мільйонів гривень на ремонт обласної лікарні.
Опісля фінансування реконструкції було поставлено вже «на потік». Дитяча обласна лікарня, окрім ремонту, почала обзаводитися новим сучасним обладнанням, і на сьогодні мова вже йде про заключний етап реконструкції.  Із, образно кажучи,  руїни, Кіровоградська обласна дитяча лікарня перетворюється на гордість як області, так і України, на взірець  для всіх медичних закладів регіону
Сьогодні своєї заслуги в реконструкції обласної дитячої лікарні не визнає хіба що лінивий політик. Скепсис змінився на «Ми здобули!», де в «ми» кожен вкладає своє «я». І кожен має на це право. Ремонт обласної дитячої лікарні – це, по суті, приклад того, як громада, об’єднавшись, може долати труднощі, може разом будувати краще майбутнє. 
В умовах неоголошеної війни, всупереч тяжкому соціально-економічному стану в країні, завдяки небайдужості влади, бізнесу і звичайних громадян, лікарі, маємо надію, в сучасній дитячій обласній лікарні зможуть вилікувати і врятувати життя  сотням і тисячам маленьких жителів Кіровоградщини.

Фото – Златопіль
Відео – Канал "Кіровоград"
Кіровоградська обласна дитяча лікарня як приклад спільної роботи на результат
Оцінити цей запис

Коментарі

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований