13 грудня 2018, четвер

Олена Чорна: «Люблю дарувати людям щастя»

Олена Чорна – успішна молода жінка, яка встигає і працювати, і виховувати маленьку дитину, і займатися творчістю, і надихати інших на нові звершення. На цьому її досягнення не закінчуються. Нещодавно в кількох містах України відбулися презентації оригінального планера – «Щоденника драйвової панянки», розробкою якого вона займалася власноруч.

Незважаючи на насичений та інтенсивний графік, Олена знайшла час розповісти нам, як у неї виходить встигати все, що її мотивує та яким чином їй вдалося реалізувати власну мрію в реальність.

Про це та багато іншого – далі.

У своєму житті Ви встигаєте займатися не лише викладацькою діяльністю. Ви ще є жіночим коучем і експертом з організації простору. Скажіть, будь ласка, коли саме Ви зацікавилися цими напрямами і як Вам вдається поєднувати такі різні галузі?

Пошуком саме своєї сфери реалізації я цікавилась ще зі шкільних років. Мене водночас приваблював і логічнийвпевнений голос науки, і легкийокриляючий комфорт творчості. Намагаючись відчути “своє”, я пробувала себе у різних сферах, перш за все, за допомогою формальної освіти.

За вищою освітою (скажімо навіть, освітами), я – філолог-викладач іноземних мов, кандидат філологічних наук. Маю також диплом юриста і свідоцтво про проходження курсів держслужбовців. Уявляєте? І все це – в задоволення, легко, натхненно.

Після третього курсу, коли отримала диплом  юриста  і продовжувала навчання на факультеті іноземних мов, я мала зробити свій перший серйозний вибір – обрати одну з професій.

Уявила себе в суді. Картинка була дуже жива і яскрава, адже практику я проходила саме у судовій адміністраціїі своїми очима бачила потенційних колег, ці кабінети, чула розмови, настрої.  Я зрозуміла, що не буду щаслива у цій системі. Логічний і вдумливий голос закону мені імпонував, а от необхідність захищати усіх, включаючи “свідомих” злочинців – то не просто для мене.

Цього ж року я отримала новий досвід  від роботи з дітьми у таборі, де була відповідальна за них 24 години на добу. Мала бачити, хто чим зайнятий, відчувати настрій кожного, чути приховані проблеми у ніби буденних відповідях, об’єднувати, надихати, організовувати, дружити, сварити, розважати, творити колектив. А працювала я, до речі, із різновіковим загоном від 8 до 15 років.

Потім була шкільна практика зі своїми особливостями, практика в університеті. І я відчула, що це моє. Вибір став очевидним.

Далі була аспірантура, захист дисертації, але все ж найприємніше – це робота зі студентами й учнями. Тут я можу говорити вічно. Безмежно люблю свою роботу.

І маю віддачу. Студентів, які готові ходити до мене на усі предмети, аргументуючи це тим, “аби лише Ви там були”, які приводять на пари друзів, приходять на заняття не своєї групи, бо цікаво. Це моє середовище творчості

Ще один момент: я вмію “змусити” людину повірити у себе. Я часто працювала з учнями, студентами, яких вважають “слабкими”, “проблемними”, які самі себе так низько оцінюють. І вони розкриваються! Відчувають, що можуть більше, виступають на публіку, чують схвальні слова. І врешті-решт бачать свої успіхи і починають вірити у себе.

Такий досвід і привів мене у коучинг, який я сприймаю як вміння надихати, мотивувати і підтримувати людину у досягненні її бажань. І згодом, після перших успіхів, навчити все це робити самостійно. Показати її цінність, навчити чути свої бажання і йти за ними.

Як у Вас виникла ідея створити “Щоденник драйвової панянки”?

Ідея “Щоденника” народилась з трьох причин: я, як зайнята працююча мама, хотіла все встигати, мати час на себе, і мені потрібен був ефективний засіб для того.

Окрім того, я вела блокнот, куди записувала цитати з тренінгів і техніки, які треба було пропрацювати, цілі з саморозвитку, які знову ж таки не запишеш у робочий планер. І, по-третє, я хотіла мати вишуканий блокнот, із кремовим папером, із повноцінною сторінкою на кожен день (включаючи суботу і неділю). Я вжейогоуявляла. І чула, як записую туди бажане.

І тоді, це було наприкінці серпня, я вирішила створити свій власний планер, ефективний і стильний.

Скільки часу Ви витратили на його створення?

Від народження ідеї до отримання першого примірника минулотри місяці. Будь-яке видавництво скаже вам, що це нереально, занадто швидко. Дійсно, свою книгу “Комунікативнийімідж Президента”я готувала до друку два місяці. І, послухайте, там уже був готовий, вичитаний текст, узгоджена структура, поважне київське видавництво.

А тут за всього лише кілька місяців потрібно було придумати і заповнити текстом 500 сторінок, знайти дизайн-студію, поетапно все пропрацювати, домовитись із видавництвом, знайти кошти, сформувати рекламу. Уявіть цю швидкість!

Але ж я – експерт з тайм-менеджменту. Все робилось вчасно і у визначені (мною) дати. Залишилась дуже задоволена результатом.

У чому саме полягає ідея «Щоденника»?

Я мала бажання дати нашим красивим зайнятим працьовитим жінкам інструмент, який їх розвантажить, який щодня нагадуватиме, що вони – найкращі, і навчить знаходити час на себе, йти за своїми бажаннями, розвиватись, займатись творчістю, наповнюватись енергією від того, що надихає. Зрозуміти, власне, що їх мотивує. Повірте, щаслива жінка – це щаслива сім’я.

Друга лінія – це поєднання ось таких практик пробудження внутрішньої жінки з щоденними справами й записами. Уявіть, як приємно, коли поряд із списком справ на сьогодні ти бачиш рядок про те, що сьогодні дивитимешся улюблений фільм чи займешся своїм улюбленим хенд-мейдом. І вказано час – це обов’язково!

Третя лінія – це краса. “Щоденник” приємно тримати в руках, проводити рукою по сторінці, гортати, вдихати аромат. Ми, панянки і паняночки, цього достойні!

Додам, що професійний дизайн і кремовий папір збільшив вартість “Щоденника” на 40%. Але моя принципова позиція полягала в тому, щоб друкувати на кремовому папері, адже жінки заряджаються від краси. Ми варті краси! Ми – неповторні.

Чим створений Вами щоденник відрізняється від звичайних блокнотів, які можна придбати в магазині?

Давайте розповім про мою улюблену сторінку – підсумки місяця.

Там є спеціальна графа, де панянка має прописати, за що саме вона хвалить себе цього місяця. Навчила дитину говорити букву “ж”? Знайшла час, щоб піти з коханим у кіно? Нарешті зайнялась танцями? Опанувала новий макіяж? Подружилась з надихаючими людьми? Одночасно вела три проекти? Молодчина!!! 

Проблема українських жінок у тому, що вони не вміють себе хвалити. Згадайте, як реагують більшість ваших знайомих на комплімент? Червоніють і віднікуються?  “Щоденник” навчить іншому.

Ви презентували видання у різних містах України. Де саме?

“Щоденник драйвової панянки” тепло приймали у Львові, Тернополі, Кропивницькому.Врахуйте, що він лише два тижні тому вийшов із друку.  Наступне місто – столиця. У Києві презентація відбудеться 24 грудня.

На кого розрахований щоденник?

На жінок, які зашиваються між домом і роботою, між тим, що вони “повинні” і своїми “хочу”, на які не вистачає часу; які прагнуть реалізуватись і трішки заспокоїтись, знайти гармонію і бути успішними. Легко, по-жіночому.

Впевнена, що розробка щоденника вимагала зусиль і творчого креативу. Чим Ви мотивувались, займаючись його створенням?

Прописуючи техніки, створюючитекст, я уявляла, як він надихає і мотивує свою власницю, як дарує щастя від досягнень, відтого, що нарешті зважилась, і результату, який побачила.

Люблю дарувати щастя. А мої побажання збуваються. Тому більшість “Щоденників” просять підписати. За рік чекаю черги у РАЦСах, пологових будинках і розширення спику мільйонерів (усміхається).

У зв’язку з численними презентаціями Ви досить часто буваєте у поїздках. Наскільки важким є такий інтенсивний графік? Як Ви відновлюєтеся?

Поїздки – це моє натхнення, я ними заряджаюсь. Люблю звук коліс потяга, люблю дивитись у вікно авто, люблю спілкуватись з новими людьми. У подорожах я відпочиваю.

Чи можете Ви назвати досягнення, які Ви наразі здобули, успіхом?

Так, це успіх. Це рішучий крок у нову сферу, новий досвід, нові виклики.  А коли чую відгуки щасливих власниць “Щоденника”, переконуюсь – це успіх! Мої красиві і успішні, неймовірні, драйвові панянки, дякую за підтримку! 

Олена Чорна: «Люблю дарувати людям щастя»
Оцінити цей запис

Коментарі

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований