15 грудня 2018, неділя

У Кропивницькому презентували кімнату бойової слави (ФОТО)

У Кропивницькому на базі 3-го окремого полку спеціального призначення відкрили кімнату бойової слави.

Як розповів командир третього окремого полку спеціального призначення, полковник Олександр  Трепак зали працює у тестовому режимі з 5-го грудня, за цей час тут побувало близько 300 людей.

"Сьогодні день вшанування пам’яті наших хлопців, які прийняли три роки тому бій у Дебальцевому, ми вирішили офіційно запросити сюди містян на відкриття музею. Лютий місяць 14- го  року був лише початком творення цієї історії і кожен день, кожен місяць відбувалися надважливі події. Тому в цьому музеї, ми можемо робити тематичні речі: сьогодні тематика Дебальцевого, адже окрім вшанування пам’яті загиблих нам болить серце за полонених.

Цей музей був створений у 2012-му році і мав повністю інший формат і робили його дві людини: підполковник Лисенко і полковник Сєнчев. Нажаль, у 2014 році хлопці загинули, але на згадку про них стіна у першій залі збереглася аутентичною, бо з цього розпочався наш музей", – зазначив командир третього окремого полку спеціального призначення, полковник Олександр  Трепак.

Наразі у кімнаті бойової слави функціонує чотири кімнати.

"Першу кімнату музею, ми називаємо «дитячою кімнатою».  Тому що тут багато наочності, щоб дітям було цікаво. Наприклад спробувати покататися на парашуті, розбирати техніку, трогали макети мін, розривати розтяжки, брати зброю в руки і вербально доторкатися до тих речей, якими воюють їхні батьки, діди, родичі. Манекени показують, як укомплектовувався військовослужбовець радянського союзу та  початку війни.

Саме в це місце мені б хотілося, аби приводили дітей: ми будемо розповідати їм нашу історію. Кожен день відбувається наша історія і ми маємо її показувати.

Наступні зали більш мультимедійні. Прохід до цього залу ми зробили як портал – це прохід у Майдан, хоч ми не всі там були, але він є «точкою неповернення», звідки починається історія полку. Коли я відправляв наших хлопців у 14-му році розумвів, наскільки ми були не готові до цих подій і до війни, і наскільки важлива ця підготовка. Зараз я розумію, що підготовка цих солдат починається отут з цих місць, зі шкіл, дитсадочків, розповідей батьків. Такі місця мають бути нашою силою, адже нашим дітям тут жити, набиратися сили, щоб творити саме своє майбутнє, а не вчити російську мову, не знаючи своєї", – зазначив Трепак.

Третя зала присвячена обороні Донецького аеропорту, четверта – пам'яті загиблих військових, яка повністю оснащення мультимедійними приладами. Всього за період війни з полку загинуло 47 солдат, які віддали своє життя за Україну.

Також планують відкрити п’яту кімнату, яка повністю буде присвячена подіям в Афганістані і пам'яті воїнам інтернаціоналістам. 

Фото: Златопіль 

У Кропивницькому презентували кімнату бойової слави (ФОТО)
Оцінити цей запис

Коментарі

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований