15 грудня 2018, неділя

Мистецтво завжди поруч

Для моїх спірозмовниць, які зустрічають цьогорічне весняне свято з посмішкою на обличчі та творчими мріями, які мають обов’язково здійснитися, вже давно зроблено життєвий вибір.  

Вони  належать до кропивничан,  поряд з якими  теплішаєш серцем і душею, хочеться спілкуватися, збагачуватися позитивними емоціями і водночас новими знаннями. А до того вони є цікавими людьми, якими бажаю залишатися й надалі у своєму багатому на зустрічі та знахідки людьми.   

Вже давно здобула прихильність шанувальників своїм пильністю в роботі визнаний майстер  вітчизняного килимарства та образотворчих інтерпретацій в старовинній техніці ткацтва моя давня знайома Валентина Яківна Добровольська – член Національної спілки майстрів України, цьогорічна лауреатка обласної премії Якова Паученка в номінації «Декоративно-прикладне мистецтво». А ще вона знана активною участю  у всеукраїнському проекті «Ткана Україна», численними персональними виставками обласного та всеукраїнського рівнів, успішними презентацями творчого доробку.

За  велику волонтерську діяльність нагороджена  медаллю « За жертовність  та любов до України»

Місце мого народження –  Молдова, – каже про себе майстриня.–  Однак

вже багато років живу в на Україні, яка багата гарними і щедрими на добро людьми, які тягнуться до світу прекрасного.  По-материнськи  щиро радію першим  і вже вагомим успіхам своєї дочки   Олени, яка з дитинства полюбляла   жовте сонечко  малювати, різні фігурки, схожі на геометричні: кола, квадратики, трикутники. А ще шила для ляльок одежину різнобарвну. І від цього заняття до душі мала насолоду більшу аніж гратися з ними на відміну від своїх маленьких подружок. Створивши власний мистецький світ, зуміла виробити в ній вміння і навички, відкрила  перед нею ще  у ранньому дитинстві  світ Доброти, любов до  пензлика в руках та дивосвіту  мистецтва, «заселеного»  чарівними  лініями і кольорами,  відчуттям  неперевершеної краси навколишнього світу.

Взявши за приклад неспокійну вдачу  рідної матусі, яку дуже любить і захоплюється її творчістю,  Олена Добровольська   теж ладна годинами просиджувати за своїм ремеслом. А якщо бути точним,  то її захоплення  мистецтвом –  то справжнісінька творчість,  від якої геть не відчуваєш втоми   або внутрішнього роздратування. 

У  мене було багато захоплень та уподобань в дитинстві,-   розповідає

Олена. –  Закінчила музичну школу  № 1 та  Дитячу  художню школу ім. О.О.Осьмьоркіна, а ще –  Кіровоградську гімназію № 5 імені Т.Г.Шевченка зі срібною медаллю, Малу Академію Наук та мистецький факультет місцевого педагогічного університету імені Володимира Винниченка.  За роки навчання  була учасником та дипломантом обласних і всеукраїнських виставок. Навчалася   у  Національній академії підготовки кадрів культури і мистецтва.

Щиро вдячна за здобуті мною знання з малюнку, живопису, графіці, композиції, кольорознавству викладачам вишу: Ларисі Володимирівні Гарбузенко, Ользі Анатоліїївні Пумгіній, Наталії Петрівні Федоренко, а також завідувачу кафедри образотворчого мистецтва Тетяні Миколаївні Стрітьєвич, у якої писала дипломну роботу:

” Розвиток організаторських здібностей мйбутніх учителів образотворчого мистецтва”.

Недавно мав змогу ближче  познайомитися із творчим доробком  молодої майстрині. Вдивляюся в портрети незнайомих мені людей, радію витонченим натюрмортам, пейзажним  роботам,  сповнених  світла й повітря, гармонії кольорів, які  вона майстриня   доречно  поєднує  у своєму творчому доробку. Зацікавлюють виготовлені  нею власноруч  вироби  з полімерної глини, натуральної шерсті, бісеру та епоксидної смоли, зразки комп’ютерної графіки та  сучасного напряму: боді – арту:  мехенді (малювання на тілі). А головне – відчувається в роботах майстрині ліричний настрій, гармонія кольорів, які вона  уміло  поєднує  у своїй багатовимірній творчості.

Слухав я  своїх співрозмовниць з надією на те, що цієї весняної зимової днини вони збагатять творчу палітру Кіровоградщини новими  мистецькими роботами, бо без світу прекрасного себе не уявляють.

Анатолій Саржевський

Фото автора

 

Мистецтво завжди поруч
Оцінити цей запис

Коментарі

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований