19 січня 2019, неділя

На Кіровоградщині стартував Всеукраїнський тиждень дитячого читання (ФОТО)

15 березня  у виставково-презентаційній залі бібліотеки Кіровоградської обласної бібліотеки  для дітей ім. Т.Г.Шевченка відбулося відкриття Всеукраїнського Тижня дитячого читання,  яке за усталеною традицією проводиться за сприяння Департаменту культури, туризму та культурної спадщини обласної державної адміністрації. 
Перед початком святкового заходу юні шанувальники художнього слова ознайомилися з експонатами виставок дитячої літератури «Я обираю супер-книгу!» та творчих  робіт учасників обласного етапу конкурсу дитячої творчості, а також переглянули  відеокліп від телепрограми «Єлисаветградський книговир» «I Like to read it», оплесками зустріли ученицю місцевої  СЗШ №14 Єву Адамович, яка виконала пісню  «Україна – це ти».
Зі святом Книги дітей вітали директор департаменту культури, туризму та культурної спадщини обласної державної адміністрації Валентина Животовська та директор обласної бібліотеки для дітей ім. Т.Г.Шевченка Таїсія  Манжула,  а від партнерів в реалізації проекту ПОЛІС, які вже стали добрими друзями бібліотеки, координатор відділу зв’язків з громадськістю патрульної поліції  м.Кропивницького Оксана  Білоброва. 
На всіх присутніх чекало  захоплююче літературно-музичне дійство за участю юних дарувань, нагородження найактивніших читачів, оголошення переможця акції «Селфі у бібліотеці», зустріч з Супер-героями та багато інших сюрпризів. 
Неперевершену хореографічну композицію «Українські візерунки» усім присутнім подарували  талановитим  читачам неодноразові учасники та переможці Всеукраїнських та Міжнародних фестивалів Олександр Хорошайлов  та Анастасія Білоконенко.  
Музичні подарунки – пісню  «Havana»  отримали присутні від талановитих читачок –  чарівних дівчат Марії Пашевої, Анни Ігнатенко та Влади  Умрихіної, а також хореографічний подарунок від вихованців ЦДЮТ «Надія» НВО №18 на чолі з керівником Ігорем Ілючеком (хореограф – Анастасія Балашова). А наприкінці заходу всі гості книгозбірні скандували: « «Читати – це модно! Читати – це круто!» А ще: «Читай – супергероєм ставай!» – цей стиль життя обирають сьогодні  діти та підлітки, які відвідують бібліотеку,  серед яких є багато юних талантів.
Під час Тижня для юних користувачів обласної бібліотеки для дітей ім. Т.Г.Шевченка відбудуться літературні сніданки з письменниками Антоніною Царук, Оленою Горобець та Оленою Надутенко, – інформує директор Таїсія манжула. – А ще – бібліотечний квест «Русалкоманія» за серією книг сучасної української письменниці Марини Павленко «Русалонька із 7-го В…», акція для читачів «Книжкова скринька радить книги на всі смаки», розважальна програма «Казкові герої планети Читалії», а також День літературних новинок та День щасливих боржників. Крім того, юні читачі бібліотеки разом з батьками зможуть відвідати  19 березня «Story-time» за книгою Лоренца Пауля і Катрін Шерер «Лисичка йде до бібліотеки» та День творчості «Читаю, міркую, творю»  за участю постійних волонтерів бібліотеки – студентів Центральноукраїнського державного педагогічного університету ім. В.Винниченка.
Не менш захоплюючі заходи для дітей і підлітків пройдуть під час Тижня читання в бібліотеках сіл, селищ і міст області. Це: святкові театралізовані програми та розважальні дійства, казкові подорожі, зустрічі з місцевими письменниками, бенефіси читачів, поетичні вернісажі, презентації літературних новинок, конкурси, вікторини, голосні читання тощо.
Всеукраїнський Тиждень дитячого читання на Кіровоградщині  триватиме до 22 березня цього року і має на меті ознайомити дітей з кращою сучасною літературою, створити позитивну мотивацію до читання.
Анатолій Саржевський

Фото автора
 
 

На Кіровоградщині стартував Всеукраїнський тиждень дитячого читання (ФОТО)
Оцінити цей запис

Коментарі

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований