10 грудня 2018, понеділок

На вірменському святі ВАРДАВАР у Кропивницькому разом із малечою раділи дорослі дядя і тьоті (ФОТО)

8 липня на набережній сивого Інгулу біля пам’ятного знака Хачкар відбулося стародавнє свято, організоване  вірменською общиною в Кіровоградській області, яке налічує у своєму складі понад 6 тисяч родин із числа яких близько 800 родин є мешканцями обласного центру.
Як пояснюють організатори заходу, це свято вважається головним у вірменській церкві і щорічно проводиться на 98 день після Великодня на честь Преображення Господнього.
І хоча сонячна спека давалася взнаки кожному з його учасників, ритмічні національні мелодії, підсилені гучномовцем, дзвінкі голоси ведучих – аніматорів, які бадьорили і надихали до ігрової діяльності та  проведення  водяних  боїв  за допомогою іграшкових  пістолетів, сліпучі протуберанці СОНЦЯ у зеніті  створили гарний настій у всіх охочих взяти участь літньому святі. І це не все, бо на затишному майданчику проводилися і цікаві конкурси, під час яких потрібно було перенести, зокрема, на голові склянку з водою і перелити її у відерце, завоювати звання  влучного стрільця, згадати  вірменські пісні та танці, наробити мильних бульбашок, виявити неабияку кмітливість у спортивних змаганнях та бажання бути найкращим у  низці  проведених захоплюючих заходів за участю дітей і дорослих. 
Найбільше задоволення отримали  учасники святкового дійства не лише під час  радісного спілкування між собою та з природою, а й після масового обливання чистою цілющою водою,  від якої ніхто не тікав і не ховався у затінку під деревами  на  міській набережній, яка дзвеніла щасливими дитячими голосами. 
Анатолій Саржевський

 

Фото автора

На вірменському святі ВАРДАВАР у Кропивницькому разом із малечою раділи дорослі дядя і тьоті (ФОТО)
Оцінити цей запис

Коментарі

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований