Златопіль - Усі Новини КіровоградщиниОстанні новини

Читати усі новини

Отзывы, цены твердотопливных котлов

 
Экономное отопление для дома
Четвер, 18 травня 2017 10:21

У Кіровоградській ОДА знову говорили про рейдерство (ФОТО, ВІДЕО)

Учора, 17 травня, у Кіровоградській обласній державній адміністрації на чолі з заступником голови ОДА Андрієм Коломійцевим і за участі представників Головного територіального управління юстиції у Кіровоградській області відбулася нарада на тему ключових шляхів боротьби з рейдерством. У рамках зустрічі фахівці обговорили ефективні методи захисту майна від протиправних посягань шахраїв.  
Про це інформує Златопіль із посиланням на прес-службу ГТУ Юстиції в Кіровоградській області.
Як відзначив заступник начальника з питань державної реєстрації обласного органу юстиції Олег Потьомкін, Міністерство юстиції України відмовилося від монополії у сфері реєстрації бізнесу та майна і передало всі функції органам місцевого самоврядування, райдержадміністраціям, приватним нотаріусам і акредитованим суб’єктам. У компетенції територіального управління залишилось лише право на здійснення контролю шляхом розгляду скарг на відмову чи бездіяльність державних реєстраторів. Незважаючи на це, фахівці обласної юстиції щоразу надають кваліфіковані консультації всім особам, які постраждали від незаконних рейдерських дій. Йдеться про надання методичної допомоги в складанні скарг на Мін’юст постраждалим у Благовіщенському, Вільшанському та Кіровоградському районах. Аналогічну підтримку завтра отримає керівник фермерського підприємства у Петрівському районі, що також постраждав від дій рейдерів. 
Слід нагадати, що після прийняття комплексного «Антирейдерського» закону громадяни можуть поновити свої права на нерухоме майно виключно шляхом подання особистих скарг. Окрім цього, слід обов’язково звернутися до правоохоронних органів для відкриття кримінальної справи та державного реєстратора для блокування вчинення будь-яких реєстраційних дій з майном. 
«Обласна юстиція доклала всіх можливих зусиль для боротьби з протиправними діями рейдерів. Разом із цим хочу знову повторити, що жодне законодавство, яким ідеальним воно не було б, не зможе в повному обсязі захистити від такого ганебного явища як рейдерство. Шахраї щоразу вигадують нові шляхи захоплення майна. Однак, я не хотів би, щоб в подальшому деякі політичні партії використовували людей, які потрапили в біду, у своїх особистих інтересах для проведення піару. Не дивлячись на те, що постраждалий керівник ТОВ «Нива-2010» залишився задоволеним діями фахівців управління, конкретні політичні сили та громадські організації продовжують дискредитувати органи юстиції. Більш того, наразі очікується розгляд скарги постраждалої сторони Комісією по розгляду скарг у сфері державної реєстрації. Я думаю, найближчим часом це питання буде вирішеним», – наголосив Вадим Гуцул. 
Начальник обласної юстиції також повідомив про те, що за поданням управління щодо захисту прав потерпілої сторони ТОВ «Нива-2010» від 10 травня 2017 року Міністерство юстиції України ініціювало проведення моніторингу реєстраційних дій державного реєстратора Маловисківської міської ради Володимира Руденка. Окрім цього, відомством розглядається скарга на незаконніі дії приватного нотаріуса Олега Задніпряного, а також проводиться позапланова перевірка його діяльності. Наразі на підставі наказу ГТУЮ у Кіровоградській області його нотаріальну діяльність тимчасово зупинено. Зважаючи на передачу функцій реєстрації бізнесу та майна на місця, керівник управління закликав очільників органів місцевого самоврядування та райдержадміністрацій до належного контролю за діяльністю своїх підлеглих. За цієї умови, на його думку, кількість рейдерських атак можна було б значно зменшити.
Окрім цього, у рамках заходу начальник відділу розгляду звернень та забезпечення діяльності комісії з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації обласної юстиції Віталій Секмедін проінформував присутніх про порядок оскарження дій реєстраторів і нотаріусів у випадку рейдерства. 
Також варто відзначити про те, що учасники зустрічі більше дізналися про сервіс інформування «SMS-Маяк», завдяки якому можна отримати повідомлення на мобільний телефон щодо вчинення незаконних реєстраційних дій. Наразі інформування розповсюджується на захист речових і майнових прав. Однак, за ініціативи обласного управління до Міністерства юстиції України було надано пропозиції щодо внесення змін у нормативно-правові акти для введення аналогічної функції простеження змін у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань. Завдяки цьому керівники господарських і фермерських підприємств отримають змогу попереджувати ризики виникнення рейдерських атак, що є особливо актуальним для Кіровоградщини як аграрної області.
Фото - прес-служба ГТУ Юстиції в Кіровоградській області
Відео - Міністерство Юстиції України

Поділитися у соціальних мережах:

Прочитано 431 разів

У Вас немає прав на написання коментарів. Будь ласка, авторизуйтесь або пройдіть реєстрацію на сайті.

Проектування, монтаж, підключення та сервісне обслуговування СЕС у Кіровоградській області