Златопіль - Усі Новини КіровоградщиниОстанні новини

Читати усі новини

Отзывы, цены твердотопливных котлов

 
Экономное отопление для дома
Четвер, 08 березня 2018 11:00

Мистецтво завжди поруч

Для моїх спірозмовниць, які зустрічають цьогорічне весняне свято з посмішкою на обличчі та творчими мріями, які мають обов’язково здійснитися, вже давно зроблено життєвий вибір.  

Вони  належать до кропивничан,  поряд з якими  теплішаєш серцем і душею, хочеться спілкуватися, збагачуватися позитивними емоціями і водночас новими знаннями. А до того вони є цікавими людьми, якими бажаю залишатися й надалі у своєму багатому на зустрічі та знахідки людьми.   

Вже давно здобула прихильність шанувальників своїм пильністю в роботі визнаний майстер  вітчизняного килимарства та образотворчих інтерпретацій в старовинній техніці ткацтва моя давня знайома Валентина Яківна Добровольська – член Національної спілки майстрів України, цьогорічна лауреатка обласної премії Якова Паученка в номінації «Декоративно-прикладне мистецтво». А ще вона знана активною участю  у всеукраїнському проекті «Ткана Україна», численними персональними виставками обласного та всеукраїнського рівнів, успішними презентацями творчого доробку.

За  велику волонтерську діяльність нагороджена  медаллю « За жертовність  та любов до України»

Місце мого народження -  Молдова, - каже про себе майстриня.–  Однак

вже багато років живу в на Україні, яка багата гарними і щедрими на добро людьми, які тягнуться до світу прекрасного.  По-материнськи  щиро радію першим  і вже вагомим успіхам своєї дочки   Олени, яка з дитинства полюбляла   жовте сонечко  малювати, різні фігурки, схожі на геометричні: кола, квадратики, трикутники. А ще шила для ляльок одежину різнобарвну. І від цього заняття до душі мала насолоду більшу аніж гратися з ними на відміну від своїх маленьких подружок. Створивши власний мистецький світ, зуміла виробити в ній вміння і навички, відкрила  перед нею ще  у ранньому дитинстві  світ Доброти, любов до  пензлика в руках та дивосвіту  мистецтва, «заселеного»  чарівними  лініями і кольорами,  відчуттям  неперевершеної краси навколишнього світу.

Взявши за приклад неспокійну вдачу  рідної матусі, яку дуже любить і захоплюється її творчістю,  Олена Добровольська   теж ладна годинами просиджувати за своїм ремеслом. А якщо бути точним,  то її захоплення  мистецтвом –  то справжнісінька творчість,  від якої геть не відчуваєш втоми   або внутрішнього роздратування. 

У  мене було багато захоплень та уподобань в дитинстві,-   розповідає

Олена. –  Закінчила музичну школу  № 1 та  Дитячу  художню школу ім. О.О.Осьмьоркіна, а ще -  Кіровоградську гімназію № 5 імені Т.Г.Шевченка зі срібною медаллю, Малу Академію Наук та мистецький факультет місцевого педагогічного університету імені Володимира Винниченка.  За роки навчання  була учасником та дипломантом обласних і всеукраїнських виставок. Навчалася   у  Національній академії підготовки кадрів культури і мистецтва.

Щиро вдячна за здобуті мною знання з малюнку, живопису, графіці, композиції, кольорознавству викладачам вишу: Ларисі Володимирівні Гарбузенко, Ользі Анатоліїївні Пумгіній, Наталії Петрівні Федоренко, а також завідувачу кафедри образотворчого мистецтва Тетяні Миколаївні Стрітьєвич, у якої писала дипломну роботу:

” Розвиток організаторських здібностей мйбутніх учителів образотворчого мистецтва”.

Недавно мав змогу ближче  познайомитися із творчим доробком  молодої майстрині. Вдивляюся в портрети незнайомих мені людей, радію витонченим натюрмортам, пейзажним  роботам,  сповнених  світла й повітря, гармонії кольорів, які  вона майстриня   доречно  поєднує  у своєму творчому доробку. Зацікавлюють виготовлені  нею власноруч  вироби  з полімерної глини, натуральної шерсті, бісеру та епоксидної смоли, зразки комп’ютерної графіки та  сучасного напряму: боді – арту:  мехенді (малювання на тілі). А головне - відчувається в роботах майстрині ліричний настрій, гармонія кольорів, які вона  уміло  поєднує  у своїй багатовимірній творчості.

Слухав я  своїх співрозмовниць з надією на те, що цієї весняної зимової днини вони збагатять творчу палітру Кіровоградщини новими  мистецькими роботами, бо без світу прекрасного себе не уявляють.

Анатолій Саржевський

Фото автора

 

Поділитися у соціальних мережах:

Прочитано 246 разів

У Вас немає прав на написання коментарів. Будь ласка, авторизуйтесь або пройдіть реєстрацію на сайті.

Проектування, монтаж, підключення та сервісне обслуговування СЕС у Кіровоградській області