Златопіль - Усі Новини КіровоградщиниОстанні новини

Читати усі новини
Экономное отопление для дома
П'ятниця, 19 травня 2017 19:00

Інгульській шахті не дозволили копати під Кропивницьким

Кіровоградська облрада не затвердила рішення Про погодження клопотання Інгульської шахти ДП “СхідГЗК” щодо отримання гірничого відводу для продовження розробки Східної рудної зони Центрального родовища уранових руд, інформує кореспондент Златополя.
Відповідно до проекту рішення, Інгульська шахта мала отримати гірничий відвід площею 102,3 га на території під Кропивницьким для продовження розробки Східної рудної зони Центрального родовища уранових руд.
Серед причин, озвучених депутатами, - погана екологічна ситуація в місті, проблеми з радоном і онклогією, небажання і неможливість ДП "СхідГЗК" виконуванти соціальну угоду з містом та ряд інших.
Доповідачем по рішенню виступив і мер Кропивницького Андрій Райкович, який закликав не голосувати за дане рішення.
- Державне підприємство має дбати про здоров'я мешканців міста, в якому працює. Десятки скарг на пошкоджені будинки внаслідок вибухів, шахта скидає зворотні води в Інгул, немає рекультивації териконів. Підніжжя териконів зростається з місцевим цвинтарем. Підприємство не виконало своїх зобов'язань перед містом, взятих ще в 2008 році, коли давали дозвіл попереднього разу. Наше бачення: "Схід ГЗК" і ми повинні клопотати про розробку держспецпрограми з суттєвими фінансовими вливаннями саме для нашого міста. Я не хочу, щоб у когось виникла думка, що ми не розуміємо стратегічної важливості підприємства. Але СхідГЗК має підписати соціальний договоір з міськрадою. Не такий, який нам пропонують, адже 2 мільйони гривень на десять років - це не той обсяг, який необхідний нашому місту.
Головний інженер СхідГЗК зазначив, що надання відводу є першим кроком для енергетичної незалежності України від Росії. Серед доводів представника підприємства - "нема доказів, що інгульська шахта впливає на високу захворюваність на онкологічні захворювання". Підприємство також підтримує створення державної програми захисту мешканців Кіровоградщини. Спростував спеціаліст "СхідГЗК" і звинувачення в скиданні зараженої води в Інгул - дана вода відповідає необхідним екологічним нормам. Представник шахти, визнав, що в повному обсязі вони все ж не виконали свої зобов'язання. Причниа цього - заборона законом укладати угоди про соцпартнерстов. Підприємство направило пропозицію міськради щороку протягом 4 років виплачувати міській раді по 500 тисяч гривень на соціальні проекти. 
Голосів "за" облраді не вистачило, щоб дати дозвіл.
Фото - Златопіль.
 

Поділитися у соціальних мережах:

Прочитано 916 разів

У Вас немає прав на написання коментарів. Будь ласка, авторизуйтесь або пройдіть реєстрацію на сайті.