21 січня 2019, понеділок

Найбільше інфікoваних ВІЛ в oбласті зареєстрoванo в Устинівськoму та Дoлинськoму райoнах

За рішенням Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) кожну третю неділю травня проводиться День пам’яті померлих від СНІДу. Вперше цей день відзначався в 1983 році в Сан-Франциско, США. На той момент в світі було зареєстровано лише кілька тисяч випадків захворювання на цю страшну хворобу і про неї практично нічого не було відомо. Організаторами проведення акції пам’яті померлих від СНІДу стали люди, яких особисто торкнулася ця трагедія, які пережили біль втрати рідних і друзів.

Про це повідомляє прес-служба Кіровоградського обласного лабораторного центру, інформує Златопіль.

Відмічаючи  День пам’яті  померлих від  СНІДу,  активісти  привертають  увагу населення до проблеми, та влади до соціального захисту ВІЛ-інфікованих.

Статистика померлих від СНІДу в світі вважається надзвичайно складною. Згідно статистики від цього захворювання вже померло більше, ніж було вбито у Другій світовій війні в цілому.

За даними ВООЗ в світі до 40млн людей інфіковані вірусом імунодефіциту, з них 2млн це діти. Щорічно в світі помирають від СНІД більше одного мільйона людей. Всього-ж за роки виявлення цього захворювання померло більше 35млн. Взагалі статистику в відношенні ВІЛ/СНІДу ВООЗ зараз характеризує як катастрофічну – щогодини в світі інфікується понад 300людей, щодня помирає до 5,5 тисяч хворих СНІДом.

На жаль, епідемія ВІЛ/СНІД не оминула і Україну. Сумний відлік розпочато з 1987р., відколи епідемія унесла тисячі українців.

Кіровоградська область, на жаль, теж вносить свою лепту до цієї сумної статистики. Кількість інфікованих ВІЛ в області щороку збільшується на 10-15% і становить до 0,3% від всього населення області. Найвищі показники ВІЛ-інфікованих на кінець 2017 року по Устинівському та Долинському районах. Високі показники по м. Кропивницький, м. Олександрія, Добровеличківському, Новгородківському, Новоукраїнському та Петрівському районах. Хворих на СНІД найбільше зареєстровано в Добровеличківському та Долинському районах. Досить високі показники хворих на СНІД в м. Олександрія, Новгородківському, Петрівському та Устинівському районах.

Не слід думати, що статус ВІЛ-інфікованого є вироком для людини. Зараз існують препарати, які перешкоджають розвитку СНІДу у інфікованої особи, так звана антиретровірусна терапія, яку отримують інфіковані і хворі СНІДом і в нашій області.

Сьогодні важливо пам’ятати, що розповсюдження ВІЛ-інфекції стосується вже не тільки осіб, які вживають наркотики ін’єкційним шляхом, чи представники нетрадиційної сексуальної орієнтації, а і звичайні люди, які займаються так званим незахищеним сексом. Акцент інфікування зараз зміщений якраз на цю групу осіб.

При підозрі на ВІЛ-інфекцію не слід впадати в паніку. Своєчасне виявлення та лікування дозволяє таким особам спокійно нормально жити та працювати.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Понад сотню вірусологічно підтверджених випадків кору зареєстрували на Кіровоградщині

Хоча ВІЛ не вирок, але потрібно берегти себе, без ВІЛ життя набагато краще. Для того, щоб вберегти здоров’я потрібно користуватись засобами індивідуального захисту та хоча-б раз на рік відвідувати лікаря для обстеження на ВІЛ.

Отже, в цей день вшануємо пам’ять померлих від СНІДу, а для нас, живих, важливо приймати всі заходи для попередження інфікування.

Фото: prm.ua

Найбільше інфікoваних ВІЛ в oбласті зареєстрoванo в Устинівськoму та Дoлинськoму райoнах
Оцінити цей запис

Коментарі

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований