Златопіль - Усі Новини КіровоградщиниОстанні новини

Читати усі новини
Экономное отопление для дома
Вівторок, 21 листопада 2017 10:30

У Кропивницькому презентували компакт-диск зі знімками Василя Ковпака (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Вчора, 20 листопада, в галереї «Єлисаветград» відбулася презентація компакт-диска з оцифрованими світлинами з архіву нашого земляка — фотожурналіста Василя Ковпака (5 липня 1937 року — 12 жовтня 2005 року).

Про це повідомляє кореспондент сайту Златопіль.

Власник галереї Микола Цуканов та її працівники розповіли про річну роботу над оцифруванням знімків, а також виготовленням їх з негативів, яких в архіві майстра дуже багато. Згодом присутні на презентації побачили відеоролик з компакт-диска, який коротко ознайомлює з його змістом.

А змістом є поки що лише третина оцифрованого матеріалу з напрацьованого Василем Ковпаком протягом 50–80-х років минулого сторіччя набутку.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Кірoвoградщині ще oдин райoнний центр відтепер oдружуватиме за дoбу

Микола Цуканов закликав приєднуватися до переведення матеріалів з архіву в новітній електронний формат і спеціалістів з районів області, бо серед світлин та плівок архівує дуже багато знятого саме в районах.

Окрім самого компакт-диска, існує і його онлайн-версія, розміщена на сайті галереї «Єлисаветград» www.elisavetart.com/about/ (розділ «Віртуальний музей міста», підрозділ «Кіровоград»: www.elisavetgradmuseum.kr.ua/akov/04d.html).

Довідка.

Василь Ковпак протягом багатьох років, працюючи фотокореспондентом обласних газет «Молодий комунар» і «Кіровоградська правда», фіксував на фотоплівці важливі для міста й області події та передовиків виробництва, учнів, студентів, школярів, різноманітні заходи як в нашій області, так і в Києві та Москві. Він був одним з ініціаторів створення Національної спілки фотохудожників України і першим головою її обласного осередку, приділяв дуже багато часу навчанню молодших колег, організації фотовиставок різного рівня, випустив декілька чисел газети «Фотохудожник України». І залишив після себе великий спадок — архів світлин і негативів, на яких задокументовано будні і свята нашого нещодавнього минулого.

Фото: Златопіль

Поділитися у соціальних мережах:

Прочитано 442 разів

У Вас немає прав на написання коментарів. Будь ласка, авторизуйтесь або пройдіть реєстрацію на сайті.

Проектування, монтаж, підключення та сервісне обслуговування СЕС у Кіровоградській області