09 грудня 2018, неділя

Уже наступного року з Кропивницького можна буде злітати до Європи

Кропивницький аеропорт який вже давно не працює як повноціниий пасажирський транспортний вузол може відновити свою роботу вже протягом 2018-19 років.

Про це під час зустрічі з журналістами повідомив держсекретар Міністерства інфраструктури України Андрій Галущак, інформує Златопіль.

Першим кроком на шляху до цього має стати надання кропивницькому летовищу статусу міжнародного аеропорту. Для цього є усі умови, однак необхідні й певні дії. Зокрема мова йде про передання частини злітної смуги, що знаходиться нині на балансі області, у власність Мініфраструкутури.

"Юридична процедура може тривати 2-3 місяці, однак перше слово має бути саме за обласною радою. З Мінсовіти, яка є власником другої частини смуги питання вже погоджене, так що там проблем виникнути не має", – запевнив присутніх Галущак. 

Нардеп Олександр Горбунов, який зокрема і є лобістом даного питання, зауважив, що запланована реконструкція аеропорту включає в себе не лише роботу аеровокзалу, а й стоврення Центру технічного обслуговування літаків.

"Добудова аеропорту може відбутись цілком за рахунок держбюджету, без залучення сторонніх інвесторів, однак для цього мають бути виконані усі вимоги. Планується, що загалом злітна смуга буде модернізована для забезпечення можливості посадки літаків тонажніст до 50 тонн та продовжено до 2100 метрів. Крім того будуть створенні майданчики для маневрів та стоянки літаків та вертольотів не лише внутрішнього сполучення, а й європейських напрямків", – резюмував депутат. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Пoстійна кoмісія oбласнoї ради пoгoдила зміни дo oбласнoгo бюджету

Ініціатори зустрічі запевняють – наявна технічна база кропивницького летовища достатня для старту запланованих робіт. Більше того, Мінінфраструктури зацікавлені в появі в центрі України аеропорту зі статусом "міжнародний".

Фото: weheartit.com

Уже наступного року з Кропивницького можна буде злітати до Європи
Оцінити цей запис

Коментарі

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований