09 грудня 2018, неділя

Депутати – “батьківщинівці” ініціюють звернення до Уряду щодо недопустимості підвищення ціни на газ для населення (ФОТО)

IMG_20181005_140520
Депутати міської ради Кропивницького Олександр Цертій та Роман Колісниченко, а також депутат Фортечної районної ради Дмитро Голуб, що представляють партію "Батьківщина" сьогодні пообіді провели прес-конференцію присвячену питанню можливого підняття вартості газу для побутових споживачів.

Про це повідомляє кореспондент сайту Златопіль.

 За інформацією доповідачів станом на сьогодні визначена ціна, в сумі 6,96 тис. гривень за тисячу кубометрів, вже є завищеною.

 Так з офіційної статистики ПАТ "Укргазвидобування", що є основним постачальником відчизняного газу в країні, стає зрозуміло, що собівартість газу власного видобутку в 2017 році становила 2969 гривень за куб. При цьому в собівартості даного товару 65% "з'їдають" податки за користування надрами, на прибуток та інші. До даної суми у підсумку додаються тарифи на транспортування та розподіл, торговельні націнки постачальників і, у підсумку, маємо ціну, що вже зараз є майже непідйомною для рядових українців. І це при тому, що дані про споживання природнього газу доводять, власного газу в Україні більш ніж достатньо для споживання населенням, бюджетними установами та підприємствами теплової енергетики.

"Аргументи нинішнього уряду, щодо необхідності приведення ціни до тієї за якою Україна купує газ на європейських ринках, не підкріплені фактами. За 2017 рік видобуток газу в нашій країні склав 20,5 мільярдів кубометрів, а витратити населення та інших "захищених споживачів" лише 17,6 мільярди. Враховуючи це можемо констатувати, ініціатива щодо підвищення цін на газ є необгрунтованою та антисоціальною", – наголошує Цертій. 

Підтримують його і однопартійці. Кажуть, якщо таке підвищення матиме місце, це потягне за собою чергову хвилю здорожчань ціни на опалення, воду, продукти харчування та, як наслідок, ще більше зубожіння народу. Аби недопустити майбутнього зростання, а воно може відбутись вже після 18 жовтня, коли завершиться строк дії постанови Кабміну щодо спецціни для окремих споживачів, депутати планують ініціювати подання від міської ради Кропивницького Звернення до Кабінету Міністрів України та особисто Прем'єр-міністра Володимира Гройсмана.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:Тарифи для Українців: Юлія Тимошенка проти газових корупціонерів

 Відповідне звернення, наголосив Роман Колісніченко, буде запропоноване депутатам на черговому засіданні сесії ради.

"Ми сподіваємось на підтримку наших колег з інших партій та фракції. Ми не можемо собі дозволити загнати власний народ у боргову яму з якої далеко не кожен зможе вибратись", – резюмував Олександр Цертій.

IMG_20181005_140535

Фото: Златопіль

Депутати – “батьківщинівці” ініціюють звернення до Уряду щодо недопустимості підвищення ціни на газ для населення (ФОТО)
Оцінити цей запис

Коментарі

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований