Златопіль - Усі Новини КіровоградщиниОстанні новини

Читати усі новини
Экономное отопление для дома
Четвер, 18 травня 2017 11:27

На центральній площі Кропивницького Московський патріархат мітингує молитвою (ФОТО) Рекомендовані

Зо дві сотні вірян Української православної церкви Московського патріархату долучились сьогодні ранком до спільної молитви-мітингу, що пройшов на площі Героїв Майдану під вікнами Кіровоградської ОДА, інофрмує Златопіль.
Вимоги які були озвучені під час мітингу – недопущення прийняття двох законопроектів, 4128 та 4511, які цього дня розглядатиме на своєму пленарному засіданні Верховна Рада України.
«Нас сюди ніхто не зганяв, це наше бажання та наша віра привела нас сюди. Сьогодні Верховна Рада намагається втрутитись в справи церковні, до яких їй не має бути діла. Це не їхня компетенція», - розповідає учасниця зібрання Валентина Семенівна. 
До неї одразу долучається ще одна вірянка, що відмовляється представлятись, однак більш емоційна у своїх висловлюваннях. 
«Чому влада вирішила, що може розпоряджатись нами. Це наше право відвідувати ту церкву, яку ми хочемо. Чому на нашу віру посягають? За яким правом? Як бачите, ми не кричимо, спокійно стоїмо і молимось, аби депутатам вистачило розуму не голосувати за ті закони».
Для розуміння розтлумачимо: законопроект 4511 «Про особливий статус релігійних організацій, керівні центри яких знаходяться в державі, яка визнана Верховною Радою України державою-агресором» передбачає підписання додаткових договорів між державою і релігійними організаціями таких конфесій. Крім того, обов'язковим стане узгодження кандидатів на вищі церковні посади і запрошених іноземних релігійних діячів з державними органами. У разі ж співпраці представників такої релігійної громади з терористами, держава залишає за собою право припинити діяльність такої організації. 
Щодо проекту № 4128 «Про внесення змін до Закону України "Про свободу совісті та релігійні організації" (щодо зміни релігійними громадами підлеглості)» то він лише доповнює чинний Закон пунктом про спрощення процедури внесення змін або перереєстрації статутів релігійних громад. Таким чином, на думку авторів, долю того чи іншого приходу вирішуватимуть віряни цієї громади, а не вище церковне керівництво. Такі зміни можливо буде внести лише за згоди більшості членів громади на парафіяльних зборах. На практиці це може спростити перехід під патронат Київського патріархату цілого ряду парафій, що неодноразово заявляли про таке бажання. 
Фото - Златопіль

Поділитися у соціальних мережах:

Прочитано 960 разів

У Вас немає прав на написання коментарів. Будь ласка, авторизуйтесь або пройдіть реєстрацію на сайті.