Златопіль - Усі Новини КіровоградщиниОстанні новини

Читати усі новини
Экономное отопление для дома
Середа, 09 серпня 2017 18:33

У Кропивницькому разом з консультантом Мінрегіону обговорювали реалізацію децентралізації Рекомендовані

Про переваги, ризики та можливості децентралізації в Україні керівники територій Кіровоградської області поспілкувались з експертом з питань реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади, консультантом Мінрегіону Юрієм Ганущаком, який є творцем реформи децентралізації.
Про це інформує кореспондент сайту Златопіль.
На початку своєї промови Юрій Ганущак відзначив, що Кіровоградська область є індикатором всієї України. Однак експерт також додав, що регіон відстає в динаміці реформи децентралізації.
Втім, на думку творця реформи, втілення децентралізації визначається трьома важливими факторами.
«Розглядається спроможність у трьох вимірах це і фінансова спроможність – найлегше, інфраструктурна спроможність, яка не менш важлива, адже ми бачимо, що навіть школи делегують назад до районів. Коли делегується середня освіта, так є в Одеській області, це є неспроможна громада. І найголовніше це кадрова спроможність. Тому коли ми кажемо, що має бути перспективний план закладений повністю, ми виходимо із розуміння того, що кадри є в райдержадміністраціях. З кадрами є великі проблеми і ми розглядаємо, що саме районні держадміністрації будуть підживлювати ці кадри», - пояснив Юрій Ганущак.

Також він наголосив, що досить важливу роль в децентралізації відіграють законопроекти, які вже сформовані. 
«Моя позиція, це закон 6403 який передбачає планування території, створення плану громади, а потім по цьому плану вже визначення цільового призначення землі. І от коли воно вже визначається, далі приймаються разові рішення відповідно до плану. Ніхто не каже, що не може розвиватися територія, але треба бачити всю територію. І вся  ця територія називається план території громади. Тому спочатку план, а потім управління. Але ж варто не забувати, що план потрібно  створювати на закінчену територіальну громаду, а не на два об’єднаних селища чи містечка», - додав Ганащук. 

Під час прес-конференції голова Кіровоградської обласної ради Олександр Чорноіваненко відмітив, що аби реформа децентралізації мала успіх, потрібно шукати альтернативу в якій знайдеться істина.
«Я був дуже великим прихильником децентралізації. І був впевнений, що вона відбудеться. Але зараз ми бачимо, що вона трохи закручується. Ми не говоримо про те, щоб віддати землю в права розпоряджатися будь-кому, а ми зараз шукаємо механізми, як його децентралізувати і зробити правильно», - зазначив голова обласної ради. 
За словами Олександра Чорноіваненка, все залежить від Верховної Ради. У Нинішньому шаблоні децентралізації існує багато прогалин, які призводить до таких проблем як марна витрати державних коштів або непорозуміння з громадою. Голова обласної ради впевнений, що треба шукати альтернативу для того, щоб врахувати різні думки. 
 
 

Поділитися у соціальних мережах:

Прочитано 1564 разів

У Вас немає прав на написання коментарів. Будь ласка, авторизуйтесь або пройдіть реєстрацію на сайті.

Проектування, монтаж, підключення та сервісне обслуговування СЕС у Кіровоградській області